Громадська організація "Рось"

Звернення до жителів сіл та міст Вінницької області

Трояни

Голова правління ГО «Рось» Новіцький Андрій просить опублікувати звернення для населення на правах соціальної реклами.

Громадська організація «Рось» є одним із організаторів Всеукраїнського національно - патріотичного марафону, який втілює в життя Указ Президента України № 580/2015, звертається до всіх небайдужих свідомих громадян Вінниччини: Прийняти посильну участь у вирішенні нагальної проблеми по спасінню риби.

24 лютого цього року, в Управлінні охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області, відбулася термінова міжвідомча нарада з питань, щодо попередження випадків задухи риб у водоймах під час зимівлі. На нараду було запрошено представників екологічної служби, рибоохорони, користувачі водойм та громадські організації.

ГО «Рось» усвідомлюючи важливість та нагальність піднятої проблеми не залишилась осторонь. Голова організації Андрій Новіцький, звернувся до присутніх з рядом практичних пропозицій, а тепер звертається до громадськості з спробою достукатись до сердець співвітчизників та прояснити суть проблеми.

Практично у всіх водоймах Вінниччини гине від задухи риба. І незалежно від того, в чиєму відомстві знаходиться водойма, рибу потрібно рятувати. Нажаль не всі сьогодні розуміють, що рибні запаси, як і дикі тварини та птахи, є стратегічний запас держави на випадок війни чи стихійного лиха. Всі ми знаємо, в який час живемо. І можливо саме той, врятований вами карасик, зможе врятувати чиєсь життя чи підживити солдата в час скрути.

Тому, давайте всі разом, з представниками рибоохорони, місцевого самоврядування, орендарями водойм, спільно з членами товариства мисливців та рибалок, вийдемо на водойми та врятуємо рибу.

Маєм бажання звернутися до товариства УТМР. У вас з`явилося стільки «любителів щось убити», що проходячи десятки кілометрів полями і лісами рідного краю, не завжди можна зустріти хоч якусь тварину. Тому прохання: організуйте своїх «любителів» і допоможіть. У вас повинні бути готові проінструктовані люди. В Статуті УТМР в другому розділі прямо сказано: що основним завданням товариства є: (цитую)

а) виховання у членів Товариства бережного ставлення до природи і її багатств;

б) сприяння веденню мисливського і рибальського господарства на науковій основі;

г) пропаганда охорони природи, виховання у членів Товариства любові до рідної землі, примноження та збереження природних багатств, раціонального використання тваринного світу;

Звертаємося до усіх, хто любить просто відпочити та половити рибку. Не будьте байдужими, адже ви врятуєте те, що завтра зможете впіймати. Якщо вам не відомо, що законодавством передбачено: любительська рибна ловля дозволеними засобами (вудочки, спінінги, донки з дозволеною кількістю гачків та ін.) може проводитися на будь-яких водоймах України, незалежно від їх цільового призначення чи підпорядкування будь-яким господарюючим суб’єктам у будь-який час року;

А зі своїми правами, щодо рибної ловлі та Законами України про охорону природи та водні ресурси, ви зможете ознайомитися на сайті нашої громадської організації за адресою : ros.troyany.com

З повагою

Голова ГО «Рось»                                                      Андрій Новіцький

Кількість переглядів: 37