Громадська організація "Рось"

Як запобігти явищам зимової задухи і загибелі риби? Знову нагадує Вінниця рибоохорона!

Трояни

Стійкі морози цієї зими створили вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. Товщина криги на більшості з водойм сягає від 20 до 50 см. Ця ситуація веде до зменшення кількості кисню у воді і загрожує виникненням заморних явищ.
Рибам, як і іншим тваринам, для підтримання життя потрібний кисень, який бере участь у диханні. При нестачі кисню (від 4 мг/л та нище) риби виснажуються, що призводить до її задухи та масової загибелі.
Причиною зимових задух є товстий крижаний покров водойм, через який повітря не проходить до води. Запаси кисню, зосереджені під крижаним покровом, витрачаються на процеси гниття решток рослин і тварин, які нагромадилися на дні водойм за весніно-літній період.

Основним методом боротьби з задухою є аерація (насичення) води киснем.
Для цього необхідно рубати ополонки на водоймах, механічними засобами перемішувати воду в ополонках, збагачуючи її киснем. Також необхідно зчищати сніг з льоду на більшій по можливості площі водойм. Якщо є можливість на водоймі необхідно створити приток і виток води. При цьому вода в процесі свого руху збагачується киснем. Пробиті ополонки необхідно вкривати очеретом.
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області закликає всіх, кому не байдужа доля мешканців наших водойм, особливо рибалок-любителів, користувачів підприємств, які здійснюють промисловий вилов риби, орендарів ставків, громадські організації приєднуватися до порятунку риби від задухи, про випадки виникнення задухи у водоймах області просимо звертатися на телефон «гарячої» лінії Вінницярибоохорони: 67-12-40 та інформувати органи місцевого самоврядування.

Кількість переглядів: 7